2015-2016 Scores

View info on RCML results in all levels

 
RCML ORSS Version 3 Help/Instructions
Round Tests: Pre-Algebra | Algebra I | Geometry | Algebra II | Comprehensive
Inter-School Download: Junior | Senior

Student Scores | Team Scores

Show all students you have registered (Only if you are logged in) | Show only these 50 students
Student Scores: Pre-Algebra (Explorer)
Rank Student R1 R2 R3 Total School
1. Sarah Xin  20   20      40  Simmons Middle School
1. Wesley Chen  20   20      40  Fairview Middle School
1. Karthik Vedula  20   20      40  Fairview Middle School
1. Gulce Ecenaz YILMAZ  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
1. Fatma Zeynep GENCER  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
1. Zeynep Berra UNCU  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
1. Yakup Emre CELEBI  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
1. Mehmet Bumin KOLA  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
1. Chanyu Kim  20   20      40  South Pasedena Middle School
1. Zeynep Nur FIRAT  20   20      40  TURK YURDU KOLEJI
2. Shreya Morishetty  19   20      39  R F Bumpus Middle School
2. Francis Wang  19   20      39  Fun Math
2. Tahir Burak CUBUK  19   20      39  TURK YURDU KOLEJI
2. Stephen Shin  19   20      39  Westminster Middle School
2. Eric Zeng  19   20      39  Fairview Middle School
2. Berkehan TURUDU  19   20      39  TURK YURDU KOLEJI
8. Ally Wang  18   20      38  Fun Math
8. Tanmay Haldiya  20   18      38  Fairview Middle School
8. Ananya Mundrathi  20   18      38  Fairview Middle School
8. Sruthi Sentil  20   18      38  Fairview Middle School
8. Wentai Zhao  20   18      38  Fun Math
8. JENNIE VEST  20   18      38  Blue Ridge Junior High
8. Srijan Meesala  18   20      38  R F Bumpus Middle School
8. Shreyas Kelkar  18   20      38  Cupertino Middle School
8. James Clark  20   18      38  Discovery Middle School
17. Tycen Chaffin  17   20      37  Fairview Middle School
17. Noah Kuhn  17   20      37  South Pasedena Middle School
17. Matthew Shen  17   20      37  Simmons Middle School
17. Arnav Shah  19   18      37  Bear Creek Elementary
17. Harshil Dalvaigari  19   18      37  Fairview Middle School
17. David Zhang  17   20      37  South Pasedena Middle School
23. Ashlyn Zhang  20   16      36  South Pasedena Middle School
23. Cyrus Nadizadeh  20   16      36  Fairview Middle School
23. Miranda Liu  20   16      36  South Pasedena Middle School
23. Lev Tumaykin  20   16      36  South Pasedena Middle School
23. Aidan Bar-Cohen  20   16      36  South Pasedena Middle School
23. CARSON ALDER  20   16      36  Blue Ridge Junior High
23. Ben Song  16   20      36  Cupertino Middle School
30. Bonnie Huynh  19   16      35  Fun Math
30. Midhun Sadanan  19   16      35  Simmons Middle School
30. William Yu  19   16      35  Westminster Middle School
30. Brian Zhang  19   16      35  Fun Math
30. Siddaarth Prasanna  19   16      35  Cupertino Middle School
35. Adnan Porbanderwala  18   16      34  R F Bumpus Middle School
35. Shubham Dixit  18   16      34  Fairview Middle School
35. Ethan Xie  18   16      34  South Pasedena Middle School
35. Annika Lagy  20   14      34  Fairview Middle School
35. Sasha Rolfe  16   18      34  South Pasedena Middle School
35. Christopher Cheng  18   16      34  Simmons Middle School
35. Rohan Karthik  20   14      34  Berry Middle School
<== Last 50 | Next 50==>

Pre-Algebra | Algebra I | Geometry | Algebra II | Comprehensive

Student Scores | Team Scores

Team Scores: Pre-Algebra (Explorer)
Rank School Name Location Team Score
1. TURK YURDU KOLEJI Ankara, TURKEY 200
2. Fairview Middle School Tallahassee, FL 195
3. South Pasedena Middle School S. Pasadena, California 186
4. Fun Math Ann Arbor, Michigan 185
5. Simmons Middle School Hoover, Alabama 179
6. R F Bumpus Middle School Hoover, Alabama 177
7. Westminster Middle School Atlanta, GA 172
8. Cupertino Middle School Sunnyvale, CA 170
8. Blue Ridge Junior High Lakeside, AZ 170
10. Berry Middle School Hoover, Alabama 165
11. Discovery Middle School Madison, Alabama 164
12. Woodland Middle School Brentwood, TN 158
13. Bear Creek Elementary Woodinville, WA 143
14. Lake Placid Christian School Lake Placid, FL 139
15. Deerlake Middle School Tallahassee, FL 138
16. AMERICAN HERITAGE SCHOOL PLANTATION, FL 131
17. San New School Wuhan, China 128
18. Doerre Int. School Klein, TX 127
19. Somerset Elementary School Bellevue, Washington 118
20. Conners Emerson School Bar Harbor, MAINE 107
21. American Heritage Boca Delray Boca Raton, FL 96
22. Caddo Middle Magnet Shreveport, LA 92
23. The Altamont School Birmingham, AL 90
24. Adventures with Mr. Math Oak Brook, IL 88
25. East Tipp Middle School Lafayette, IN 61
26. Joaquin Moraga Intermediate Moraga, CA 54
27. Harrison Junior School Harrison, OH 51
28. Science Hill High School Johnson City, Tennessee 33
28. Hill-Gustat Middle Sebring, FL 33
30. Winston Churchill MS Carmichael, California 28
31. Liberty Christian Anderson, Indiana 27
32. Milwee Middle Longwood, Florida 26
33. USchool of Nova Southeastern University Fort Lauderdale, FL 21
34. Jose Marti MAST 6-12 Academy Hialeah, Florida 17
35. Henry B Whitehorne Middle Verona, NJ 9
36. Lindale Middle School Linthicum, MD 8
37. Asbury High School Albertville, AL 1